Najkorzystniejszy leasing

leasing najkorzystniejszyKażda firma sama musi sobie odpowiedzieć na pytanie jaka forma leasingu jest dla niej najkorzystniejsza i czy w ogóle istnieje coś takiego jak najkorzystniejszy leasing. Na prowadzenie działalności gospodarczej z sukcesem składa się bardzo wiele czynników, w tym profil i sposób działania danej firmy. Zatem forma leasingu powinna być dobierana indywidualnie. Można oczywiście posiłkować się rankingami i opiniami innych przedsiębiorców, ale warto najpierw samemu przeanalizować pewne kwestie.

Jaką formę leasingu wybrać – leasing operacyjny czy finansowy? Pod względem tzw. optymalizacji podatkowej oraz polepszenia bilansu płatniczego firmy najlepszy jest leasing operacyjny. Tutaj praktycznie wszystkie koszty wliczamy sobie do kosztów uzyskania przychodu i nie musimy wykazywać auta w aktywach ponieważ wciąż należy on do firmy leasingowej.

Jeśli jednak w naszej firmie potrzebny jest samochód ciężarowy to przy leasingu finansowym, będziemy mogli wliczyć w koszty uzyskania przychodu jego amortyzację.

Zawsze dopytujmy oferentów o całkowity koszt leasingu, nie zawsze doliczają oni do oferty opłatę wstępną czy cenę wykupu auta po wygaśnięciu umowy. Poza tym trzeba ustalić czy jest to umowa jedynie z opcją czy obowiązkiem wykupu i co dla nas jako firmy jest korzystniejsze.

Jaką firme leasingową wybrać? my w szczególności polecamy:

 

Przyglądajmy się bacznie zapisom dotyczącym kosztów ubezpieczenia i czy brana jest tutaj pod uwagę amortyzacja i spadek wartości auta w kolejnych latach.

W końcu bacznie przyglądajmy się również rozwiązaniom w przypadku uszkodzenia auta, albo co gorsza wystąpienia tzw.szkody całkowitej. Pytajmy zawsze kiedy mamy wątpliwości, bądźmy dociekliwi.

Nie działajmy pochopnie, nawet jeśli jesteśmy pod presją czasu. Na rynku działa tyle firm leasingowych, że każdy znajdzie coś dopasowanego do swoich potrzeb. Poza tym trzeba negocjować, pamiętajmy, że z reguły pierwsza oferta nigdy nie jest ostateczna i stosunkowo łatwo można coś dla siebie jeszcze ugrać.

UWAGA

Na naszej stronie znajdziesz korzystne oferty leasingowe.
Możesz wypełnić w nich wniosek, a przedstawiciel danej firmy leasingowej lub banku, skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.
Wypełnienie wniosków nic nie kosztuje i nie zobowiązuje do umowy, to jedynie prośba o wstępne przedstawienie oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *